Rzeczy, których nienawidzi Twój pupil

1. Obejmowanie - myślisz, że to nic złego? Pies może odebrać to jako Twoją dominację a nie miłość.

2. Mówisz do niego zamiast gestykulować - pies odbiera więcej gestów niż słów, dlatego warto łaczyć ze sobą te dwie rzeczy.

3. Klepanie po głowie - ponownie może zostać odebrane jako Twoja wyższość nad pupilem

4. Kontakt wzrokowy - zwierzęta patrza sobie w oczy w niebezpieczeństwie, przed atakiem, więc nie ździw się gdy zostaniesz źle odebrany.

5. Łamanie własnych zasad - najpierw zabraniasz psu wskakiwać na łóżko, jak to zrobi dostaje karę, a potem sam go zapraszasz - zastanów się czy to ma sens.

6. Trzymanie na krókiej smyczy - krótkie trzymanie sygnalizuje Twoje zestresowanie, wterdy pies również zaczyna się nie pokoić - daj mu swobodę.

7. Nie pozwalasz mu węszyć - odkrywanie otoczenia przez wąchanie jest dla psa bardzo istotnym elementem. Jeśli mu tego zabraniasz będzie nieszczęsliwy.

8. Karzesz mu bawić się z innymi psami czy ludźmi których nie lubi - pies tak samo jak człowiek nie musi lubieć każdego, dlatego nie próbuj na siłę zmuszać go do zabawy z innym psem czy dzieckiem bo może się to skończyć ugryzieniem.

9. Jesteś spięty - pamiętaj, że dla Twojego psa jesteś całym jego światem, nie wyrzywaj się więc na nim, zawsze dawaj mu powody do radości.

10. Nie wykazujesz zainteresowania - idziesz na sapcer z psem? to zostaw telefon w kieszeni, weź w ręke patyk czy piłkę i pobaw się z psem, to dla niego największe szczęscie - pokaż mu że jest dla Ciebie ważny.

2692
Następny artykuł