Nigdy nie zostawiaj pupila w aucie podczas upałów

Jako że za oknem zaczynaja się coraz większe upały, warto pamiętać o jednym. Ten mały eksperyment powinien uświadomić jak niebezpieczne jest pozostawienie zwierzaka w aucie podczas wysokich temperatur. Zobacz co dzieje się z jajkiem zostawionym na patelni w samochodzie:

Wystarczy zaledwie parę minut aby temperatura wewnątrz pojazdu wyniosła nawet 70 stopni celcjusza.

A już po kwadransie u małych dzieci, starszych osób czy właśnie zwierząt - przebywających w takich temepraturach może dojść do trwałego uszczerbku mózgu, a w skrajnych wypadkach zaawansowanego udaru cieplnego prowadzącego do śmierci.

Gdy na zewnątrz temperatura oscyluje w granicach 30 stopni celsjusza, auto pozostawione na prakingu staje się dla osoby czy też zwierzaka w środku, to tak jakbyście wsadzili go do piekarnika. Psy znoszą takie warunki gorzej niż ludzie, a w przypadku wyrabnych ras, śmierć może nastąpić już po paru minutach.

W przypadku gdy zobaczysz taką stytuację, należy odrazu zainterweniować, zawiadomić odpowiednie służby, oraz bez żadnych konsekwencji można wybić szybę w aucie, aby wyciągnąć osobę czy zwierzaka.

2741
Następny artykuł